Zespół psychologiczno-jelitowy GAPS

Dr Natasha Cambell-McBride

 

Dr Natasha Campbell-McBride

 

Dr Natasha Campbell-McBride ukończyła z wyróżnieniem studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym Bashkir w Rosji w 1984 roku. W ciągu kolejnych lat obroniła tytuł lekarza neurologa.

Po pięciu latach praktyki jako neurolog i trzech latach jako neurochirurg założyła rodzinę i przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii. Wkrótce po tym jej syn został zdiagnozowany jako dziecko autystyczne rozpoczęła dogłębne studiowanie przyczyn powstania i leczenia autyzmu. W ciągu tego czasu dr Campbell-McBride rozwinęła swoją teorię na temat zależności pomiędzy schorzeniami neurologicznymi a dietą. Ukończyła studia podyplomowe jako lekarz dietetyk na Uniwersytecie Sheffield w Wielkiej Brytanii.

Po wyleczeniu swojego autystycznego syna dr. Campbell-McBride wróciła w 2000 roku do zawodu i otworzyła klinikę dietetyczną w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Jest wybitną specjalistką w leczeniu dietą. Stała się rozpoznawalna na całym świecie jako ekspert w leczeniu dzieci i dorosłych z trudnościami w nauce, innymi schorzeniami psychicznymi, jak także dzieci i dorosłych ze schorzeniami trawiennymi i immunologicznymi.

W 2004 roku opublikowała swoją pierwszą książkę "Zespół psychologiczno jelitowy. Naturalne metody leczenia autyzmu, ADHD, dysleksji, dyspraksji, depresji i schozofrenii"

Pod koniec 2007 roku opublikowała swoją drugą książkę "Put Your Heart In Your Mouth! What Really Is Heart Disease And What We Can Do To Prevent And Even Reverse It".(Włóż swoje serce w swoje usta! Co to są choroby serca i co możemy zrobić, aby im zapobiegać oraz je leczyć”) Dr Campbell-McBride wyjaśnia: „ GAPS jest pracą mojego życia. Jednakże dieta GAPS zawiera wiele naturalnych tłuszczów zwierzęcych i pożywienia bogatego w cholesterol takich, jak jajka. Żyjemy w świecie tłuszczowej i cholesterolowej fobii, a wielu pacjentów zadaje mi wciąż to samo pytanie: Czy nie dostanę ataku serca podczas stosowania Protokołu Żywieniowego GAPS? Aby dokładnie wyjaśnić te kwestie pacjentom GAPS zdecydowałam się napisać tę książkę.

Dr Natasha Campbell-McBride bierze udział w wielu konferencjach i seminariach medycznych na całym świecie.

 

O nas

Konsultacje