Zespół psychologiczno-jelitowy GAPS

Inne

Użycie oleju rycynowego.

 

Olej rycynowy stosuje się głównie przy nienowotworowych włokniakach macicy oraz torbielach jajników. Inne schorzenia przy których jest on pomocny to bóle głowy, zaburzenia pracy wątroby, zaparcia, problemy jelitowe, kamienie lub stany zapalne woreczka żółciowego, częste oddawanie moczu i stany zapalne stawów. Nie powinien być on stosowany podczas ciąży, obfitych miesiączek lub przy krawawieniach wewnętrznych.

Materiały:

organiczny olej rycynowy, torebka plastikowa, 90x45 cm bawełniana ściereczka,ręcznik, termofor z gorącą wodą lub elektryczna poduszka, poduszka i soda oczyszczona.

Wykonanie:

1. Składamy ściereczkę bawełnianą na trzy części tak, aby objęła całą powierzchnię brzucha.

2. Namaczamy ją olejem rycynowym. Składamy na pół, wyciskamy i usuwamy nadmiar oleju. Rozkładamy ponownie.

3. Kładziemy się na plecach z podniesionymi nogami (podkładamy pod stopy lub kolana poduszkę). Umieszczamy ściereczkę na dolnej części brzucha, przykrywamy torebką plastikową i ręcznikiem. Na ręczniku kładziemy gorący termofor lub poduszkę elektryczną.

4. Zabieg powinien trwać od 45 do 60 minut. W czasie zabiegu relaksująco oddychamy.

5. W celu usunięcia oleju stosujemy roztwór wody z sodą 2 łyżki stołowe na 0.5 litra wody oraz szare mydło.

6. Dla zwiększenia efektywności dobrze jest przeprowadzać zabieg tak częśto jak jest to możliwe co najmniej 4 razy w tygodniu przez 4-6 tygodni. Najlepsze rezultaty przynosi codzienne użycie.

Alternatywnie można nakładac olej bez użycia bawełnianej ściereczki. Najczęściej stosuje się tą metodę do aplikacji nocnych. Zazwyczaj nad ranem cały olej zostaje wchłonięty przez skórę. Jest to najlepsza metoda dla małych dzieci.

{flike}

O nas

Konsultacje