Zespół psychologiczno-jelitowy GAPS

Leczenie

Książka napisana jest w taki sposób, iż może służyć jako podręcznik do samodzielnego prowadzenia terapii tym, którym trudno znaleźć lekarza przeszkolonego w metodzie GAPS.

Leczenie metodą GAPS dla osób z problemami w nauce, z upośledzeniem psychicznym oraz problemami systemu immunologicznego i trawiennego.

Celem leczenia jest detoksykacja organizmu, wyzwolenie zamglonego umysłu i powrót do właściwego jego funkcjonowania. Aby to osiągnąć, musimy oczyścić i wyleczyć układ trawienny, by przestał być głównym źródłem toksyn w naszym organizmie, a zaczął być źródłem pożywienia. Ponad 90% wszystkich toksyn znajdujących się w naszym ciele i docierających do mózgu, pochodzi z jelita. Uzdrowienie jelita obniża poziom toksyczności organizmu.

Cel ten może zostać osiągnięty poprzez Program Żywieniowy GAPS, który rozwijał się dzięki osobistemu i klinicznym doświadczeniu dr Natashy Campbell-McBride z chorymi dziećmi i dorosłymi na całym świecie.

 

Protokół Żywieniowy dla zespołu psychologiczno–jelitowego GAPS

 

Protokół GAPS składa się z trzech części programu, którego zadaniem jest wyleczenie błony śluzowej jelit, przywrócenie korzystnej flory i uwolnienie ciała z nadmiernego obciążenia toksycznego. Program obejmuje prawidłowe odżywianie, wspomagane przez suplementy z naciskiem na detoksykację organizmu. Program wymaga wytrwałości i 100 % zaangażowania!

 Składa się on z trzech części:

  1. Dieta.

  2. Suplementacja.

  3. Detoksykacja i zmiana stylu życia.

Więcej informacji na temat leczenia metodą GAPS znajduje się w książce dr Campbell-McBride "Zespół psychologiczno-jelitowy GAPS"

 

 

 

 

O nas

Konsultacje