Zespół psychologiczno-jelitowy GAPS

Ciąża i karmienie piersią

Herbata z pokrzywy jest dozwolona. Pokrzywa jest bardzo odżywcza. W książce znajduje się przepis na zupę z pokrzywy i zalecam używanie świeżych liści do przygotowywania soków. Nie używa się pokrzywy w czasie ciąży ponieważ może ona wywoływać skurcze. Z tego powodu była ona tradycyjnie wykorzystywana do pomocy w rodzeniu łożyska.

Tags: Leki
Jeżeli w czasie Diety Wprowadzającej odkryjesz, że jesteś w ciąży to nie masz się czym martwić. Oznacza to, że twój organizm był na tyle silny, że przyjął nowe życie, niezależnie od kryzysu ozdrowieńczego. Jeżeli jesteś już w ciąży to przejdź na pełną dietę GAPS. Jeżeli zmagasz się z zapaleniem jelita grubego, biegunką, wymiotami czy też bólami brzucha to wejdź na drugi etap Diety Wprowadzającej z dużą ilością tłuszczów zwierzęcych, wątróbki i stopniowo wprowadzaj domowy kefir od samego początku. Biegunka w czasie ciąży może wyrządzić o wiele więcej szkód niż kryzys ozdrowieńczy. Proszę przeczytaj rozdział "Nowe dziecko w rodzinie GAPS" z książki.

Zalecam lewatywy dla kobiet w ciąży i karmiących tylko w przypadku zaparcia, lecz nie są to lewatywy kawowe. Używa się tylko wody z niewielką ilością soli.

Tags: Lewatywa

Jest zbyt wiele powodów, aby opisać je tutaj. Proszę zajrzeć do sekcji Zaparcie. Istnieje wiele rozwiązań, aby poradzić sobie z tym problemem, włącznie z przyjmowaniem suplementów z magnezem.

Tags: Zaparcia
Zabrzmi to okrutnie jednak organizm kobiety traktuje ciążę jako szansę na samooczyszczenie, substancje toksyczne są przekazywane do płodu. Jest to główny powód poronień i martwych ciąż (płód jest tak toksyczny, że umiera). Dzieci rodzą się z różnym poziomem tego toksycznego balastu, w zależności od tego jak toksyczny jest organizm kobiety. W przypadku bliźniaków, zawsze mamy do czynienia z bliźniakiem dominującym, który jest zazwyczaj niewiele większy i silniejszy. Bliźniak niedominujący jest tym, który otrzymuje więcej toksyn, organizm wybiera go jako „rezerwuar odpadków”. Słabszy ma słabszą konstytucję i jest podatniejszy na występowanie problemów.

Tak, regularne przyjmowanie aspiryny, nawet w niewielkich dawkach uszkadza śluzówkę jelita. Przygotowywanie świeżych soków i koktajlu GAPS jest lepszym rozwiązaniem niż aspiryna. Także lepszym niż aspiryna środkiem przeciwzapalnym i antykoagulantem jest tran.

Różyczka jest w krajach zachodnich bardzo rzadko występującą chorobą i szansa na zarażenie się nią w trakcie ciąży jest niezmiernie niska. Jeżeli dużo się podróżuje to sytuacja ulega zmianie. Należy dbać o własny system immunologiczny poprzez odpowiednią dietę i styl życia, a będziemy chronieni przed zarażeniem różyczką, czy też inną infekcją. Pani obawy są uzasadnione jeżeli chodzi o możliwość zarażenia się jakąkolwiek chorobą! Jeżeli są Państwo zaniepokojeni, to być może jest to dobry pomysł, aby zrobić szczepienie. Ważne, aby w trakcie szczepienia nie była Pani w ciąży, nie karmiła piersią oraz była zdrowa i prawidłowo odżywiona. Zaczekałabym na zajście w ciążę 2-3 miesiące po szczepieniu.

Tags: Choroba

Tak, to poważny problem. Dlatego właśnie najlepiej rozpocząć program przed zajściem w ciążę. Wiadomo jednak, że życie nie jest tak łatwe do przewidzenia i zaplanowania, więc niektóre kobiety muszą zacząć dietę w czasie ciąży lub karmienia. Należy zadbać o jelito, aby dobrze pracowało dzięki jedzeniu domowych zup i duszonych potraw zrobionych na mięsnym wywarze -każdego dnia. Dobrze też spożywać duże ilości tłuszczy zwierzęcych. Unikać surowych orzechów. Jeżeli zdarza się, że osoba źle reaguje na jakiś pokarm, to należy go unikać. Ograniczyć spożycie błonnika w diecie. Oznacza to ograniczenie surowych pokarmów roślinnych, dzięki temu zredukujemy nietolerancje i reakcje na nie. Wszystko, co jest dla nas niezbędne z owoców i warzyw możemy otrzymać dzięki ich sokom. Powinniśmy spożywać dobrze ugotowane warzywa w zupach i duszonych potrawach. Proszę skoncentrować się najbardziej na spożywaniu produktów zwierzęcych (mięsa, tłuszczy, jajek, podrobów, ryb i pełnego nabiału) ponieważ są one łatwo przyswajalne i dostarczają dużych ilości składników odżywczych dla matki i dziecka. Jeżeli spożywasz nabiał, to zwracaj szczególną uwagę, aby były to produkty wysokotłuszczowe, takie jak masło, masło klarowane, kwaśna śmietana i naturalny twaróg.

Tags: Ciąża

O nas

Konsultacje